Zaproszenie do biegania i program treningu

12 marca 2012 in Pomysły, Spotkania, Wydarzenia

Aktualizacja o miejsce i program treningu

„Nigdy nie mów, że najlepsze lata masz już za sobą… pozostała ci przecież jeszcze cała reszta życia.”

Emil Zatopek mawiał: „Ptak lata, ryba pływa, człowiek biega„, a nic tak nie zachęca do biegania jak początek wiosny.

W piątek (9. marca) odbyło się pierwsze spotkanie przygotowujące tegoroczny drugi bieg strzelankowy. Oficjalnym organizatorem biegu będzie Klasztor OO. Bernardynów w Alwerni. Tym razem przygotowania będą szły szerokim frontem. Również dotyczyć będą samych uczestników. Stąd nasze zaproszenie dla Państwa.

Od 24. marca zapraszamy Państwa do wspólnego regularnego biegania. Dwa razy w tygodniu.  Zaproszenie skierowane jest do tych co już biegają (choć tych pewnie dwa razy prosić nie trzeba), ale przed wszystkim do tych, co nie biegają, a chcą spróbować. Bieganie naprawdę jest dla każdego. Trzeba tylko odpowiednio zacząć, a o to będą dbali organizatorzy spotkań, którzy już kilka kilometrów w życiu przetruptali. ;)

Chętnie też odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące treningów, jak się do nich przygotować, jaki się ubrać itp. Proszę też o wpisywanie kto chętny, a kto chciałby a boi się. ;)

Program treningu

Początek o 9:30, 24. marca, sobota, miejsce spotkania: koniec ulicy Spacerowej, przy lesie.

  1.   Słowo wstępne i rozgrzewka; ok. 15 min.
  2. Trening właściwy; 14 min. (1 min. biegu, 1 min. marszu, 7 powtórzeń).
  3. Rozciąganie i kilka słów na kolejny tydzień; ok. 15 min.

Jak widać trening jest tak dobrany, że bez problemu poradzą sobie osoby, które z bieganiem nie miały nic wspólnego. Nie ma potrzeby przygotowywać się kondycyjnie.
Osoby, które etap początkujących mają za sobą, zapraszam na 9:30, by wesprzeć pozostałych i na wspólną rozgrzewkę lub na 10:15 na wspólny bieg po lesie na 30 min.

Cel: od zera do 45 min. ciągłego wysiłku po 10 tyg. treningów, czyli start w strzelankowym biegu 10. czerwca na 5 km z podniesioną głową. :)

Jak się ubrać?

Wygodnie i na sportowo. W trakcie wysiłku organizm się rozgrzewa więcej ubiór powinien być taki, że początkowo jest nam trochę chłodno. Wygodnie jest też tak, że mamy kilka warstw, które później zdejmujemy. Buty powinny być też wygodne i sportowe, ale na początku nie ma potrzeby szaleć z drogimi butami do biegania. Na to przyjdzie czas.
Lepiej nic kosztownego ze sobą nie zabierać, bo nie będzie gdzie tego schować, a w trakcie treningu będzie to przeszkadzać.