Szkoła liderów

8 lutego 2012 in Samorząd

Na prośbę Stowarzyszenia Szkoły Liderów przekazuję Państwu zaproszenie do udziału w projekcie ABC Liderstwa w południowej Polsce.

Nasze Stowarzyszenie angażowało się w akcję “Masz głos, masz wybór”, które prowadzone było przez Szkołę Liderów i korzystało z oferowanego w ramach tej akcji wsparcia. Z całą pewnością warto się zaangażować w projekt jeżeli jesteśmy zainteresowani tematyką pracy społecznej.

Drodzy Uczestnicy, Drogie Uczestniczki
Szkoła Liderów od 1994 roku, przeszkoliła i wspiera ponad 4 tysiące liderów. Nasi Absolwenci działają w całej Polsce i nie tylko w Polsce zmieniając swoje lokalne społeczności.

W tym roku poszerzyliśmy swoją ofertę programową: Rozpoczynamy rekrutację do projektu ABC Liderstwa w południowej Polsce dla osób, które zaczynają działać w swoich lokalnych środowiskach na rzecz innych, inicjują ciekawe wydarzenia, realizują swoje pierwsze projekty. Rekrutacja ruszyła i potrwa do 26 lutego.

Dwuczęściowe szkolenie dla osób rozpoczynających podejmowanie liderskich ról i działających na terenie południowej Polski odbędzie się w Rzeszowie w dniach 14 — 17 marca oraz 18-20 kwietnia 2012 roku. Inauguracją naszych działań będzie konferencja na temat wykorzystywania nowych technologii w środowisku lokalnym, na którą już teraz pragniemy Państwa serdecznie zaprosić. Szczegóły prześlemy wkrótce.

Uczestnicy szkolenia będą doskonalić swoje umiejętności w zakresie:

  • współpracy z zespołami,
  • pracy metodą projektu,
  • angażowania środowiska: osób i instytucji,
  • wystąpień publicznych.

Dla kogo tworzymy ABC Liderstwa?

Jesteśmy przekonani, że współpracują Państwo z lokalnymi liderami lub osobami z potencjałem liderskim z wielu instytucji: z lokalnych organizacji pozarządowych, GOPSów, MOPSów, GOKów, rad sołeckich, szkół, bibliotek i domów kultury, z Ochotniczej Straży Pożarnej, z Kół Gospodyń Wiejskich, Uniwersytetów Trzeciego Wieku lub innymi aktywnymi seniorami, organizacjami młodzieżowymi lub studenckimi, klubami sportowymi czy grupami parafialnymi.

Warto, wesprzeć potencjał Waszych partnerów społecznych, przekazując im propozycję udziału w ABC Liderstwa, szczególnie osobom działającym m.in. w w/w instytucjach. I właśnie o to chcemy Państwa prosić, ponieważ wierzymy, że to mają Państwo do nich najlepszy dostęp i dysponują najlepszą wiedzą o aktywnych osobach w Państwa lokalnej społeczności. /regionie.

Wszystkie szczegóły: komunikat promocyjny z informacją o rekrutacji oraz ankieta zgłoszeniowa znajdują się na stronie http://www.szkola-liderow.pl/

Jak będzie to potrzebne to służę swoją pomocą w kontakcie z organizatorami.