Treningi do II. biegu o Puchar Prowincjała

25 marca 2012 in Ludzie, Miejsca, Młodzież, Spotkania, Wydarzenia

Pierwszy trening mamy za sobą. Dziękuję tym, którzy uczestniczyli w spotkaniu.

Zaproszenie dla wszystkich chętnych na wspólne bieganie w dalszym ciągu jest otwarte. Pamiętajcie, że nie ważny jest wiek, kondycja, płeć czy pogoda. By biegać potrzebne są tylko chęci.

Treningi będą odbywały się regularnie do 10. czerwca:

  1. W każdą sobotę o godz. 9:30. Zbiórka na końcu ulicy Spacerowej w Alwerni, przy lesie. Spacerowa to ta ulica koło Sklepu Biedronka. Bieg po lesie i w okolicach Zalewu Skowronek.
  2. W każdy wtorek i czwartek o godz. 18:00 na stadionie MKS w Alwerni, ul. Zięby 1. Bieg na bieżni Stadionu.

W każdym z tych dni obecna będzie przynajmniej jedna osoba reprezentująca organizatorów II. biegu strzelankowego o Puchar Prowincjała. Służyć będą one pomocą wszystkim rozpoczynającym bieganie szczególnie przy rozgrzewce przed biegiem, rozciąganiu po biegu i ustaleniu właściwej prędkości w trakcie biegu.

Optymalna liczba treningów w bieganiu amatorskim to 3 lub 4 dni. W bieganiu, jak z resztą też w każdej innej dziedzinie, ważna jest systematyczność. Kiedy zdarzy się jednak konieczność opuszczenia jednego lub dwóch treningów np. z powodu choroby, na pewno to nie zaprzepaści naszych wysiłków. Można też zorganizować sobie samodzielnie trening w innym dniu lub godzinie. Ważne jest jednak by unikać biegania dzień po dniu, odpoczynek jest tak samo istotny jak trening i zbyt długich przerw pomiędzy treningami, bo każdy kolejny dzień to systematyczny spadek wypracowanej formy.

Strategie wprowadzenia do biegania są różne. Można wybrać to co nam najbardziej odpowiada.

Najprostsza z nich to: 3x30x130. Trening odbywa się trzy razy w tygodniu przez 30 min. z tętnem 130 uderzeń na minutę. Takie tętno zapewnia nam bieg z prędkością umożliwiającą w miarę swobodne prowadzenie rozmowy. Jak pojawi się zadyszka, jest nam ciężko i się męczymy to biegniemy zdecydowanie za szybko.

Bardziej zaawansowane plany treningowe można znaleźć na stronach poświęconych bieganiu. Ja najczęściej zaglądam na: http://bieganie.pl/, http://www.maratonypolskie.pl/, http://www.treningbiegacza.pl.

Przykładowy plan treningowy można zobaczyć tutaj.

Jak macie pytania, wątpliwości itp. dzwońcie śmiało na 600 948 326, piszcie na adres: wojciech.olszewski5@gmail.com, wiadomość na forum lub w wątku poniżej.

Zapraszamy!!