Warsztaty malowania graffiti na murze

30 października 2012 in Ludzie, Młodzież, Moim zdaniem, Pokolenia, Przyszłość, Samorząd, Spotkania, Wydarzenia

Po dłuższej przerwie ….

… serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego udziału w warsztatach malowania graffiti na murze.

Mur ma tak ponętne oblicze, że młodzi ludzie nanoszą nań farbę, demonstrując swoje poglądy społeczeństwu. Jest to swoiste znaczenie terenu. W taki sposób młodzież wyraża swoje emocje, potrzeby, preferencje. Tak modne wśród nastolatków graffiti — to rodzaj ekspresji wizualnej, która odzwierciedla ich styl i kulturę.


Malarstwo to często jest nieudolne, anonimowe i „nielegalne” — powstaje w miejscach publicznych bez zezwolenia, przez co odbierane jest jako akt wandalizmu. Obraz przekazuje więcej informacji niż słowo pisane — zawiera bowiem więcej środków wyrazu tj. barwy, kontrasty, fakturę etc. i przede wszystkim treść. Może śmieszyć, wzruszać, bulwersować — jeśli jest dobrze wykonany — długo pozostaje w pamięci odbiorcy.
Na wspólnej arenie sztuki ulicy spotkają się profesjonalni artyści i lokalni grafficiarze. Razem stworzą wielkoformatowe malowidło, które pozwoli młodym na wymianę myśli, prezentację idei, promocję własnego środowiska i regionu. Zaproszeni artyści pokierują warsztatem tak, by praca stała się dziełem sztuki.

Na pewno wydarzenie to zostanie w Państwa pamięci na długo.

Zadanie to jest realizowane w ramach projektu współfinansowanego ze środków PO-FIO 2012 pn. „Młodzi nie ryby i swój głos mają… Młodzieżowa Rada w Alwerni”

Miejsce spotkania: budynek firmy Miraż, Poręba Żegoty / Brodła
Czas spotkania: niedziela (4 listopada 2012 r.) od godz. 10:00 do późnego popołudnia