Koncert Krakowskiego Kwartetu Saksofonowego

27 listopada 2011 in Ludzie, Pomysły, Samorząd, Spotkania, Wydarzenia

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do obejrzenia fragmentów koncertu, który odbył się podczas naszego trzeciego spotkania 21 listopada 2011 r. Trzeciego w ramach projektu „Zwierciadło Alwerni — gminny facebook” współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2007-2014.

Zespół zaprezentował muzykę różną, w szczególności tą kojarzoną z saksofonami tj. standardy swingowe i jazzowe w ciekawych aranżacjach.

Historia zespołu…

Początkowo występował jako zespół kameralny Akademii Muzycznej w Krakowie, a od 2008r. jako Krakowski Kwartet Saksofonowy.
Ma za sobą liczne koncerty, udział w krajowych i międzynarodowych festiwalach muzyki współczesnej, aktywność tak na scenie jak i przy sesjach nagraniowych w studio. Może także poszczycić się profesjonalnym instrumentarium oraz bogatym repertuarem. Propaguje muzykę saksofonową.

Są to tylko niektóre cechy, które składają się na wyjątkowość tego zespołu złożonego z absolwentów oraz studentów studiów doktoranckich Akademii Muzycznej w Krakowie.