by nowa-alwernia.pl

Hyde Park

9 grudnia 2011 in

Odzew internautów na moją stroną zdecydowanie przerósł moje oczekiwania. Poruszane tematy wykraczają znacznie poza zakres założony na wstępie przez autora. Wychodząc zatem naprzeciw potrzebom internautów postanowiłem otworzyć możliwość wypowiadania się na każdy temat.

Teraz kolokwialnie: jak Wam coś leży na wątrobie, to właściwym miejscem do wylania żółci jest HYDE PARK. Zapraszam.

Archiwalne wpisy do Hydeparku znajdziesz tutaj

217 odpowiedzi na „Hyde Park

 1. lol napisał(a):

  ale czy jest sens to remontować???? z tego co wiem od osoby kompetentnej stan tej wili jest tragiczny… czy koszta remontu nie przekroczą wartości budynku plus działki….

   
 2. Mariusz Stodolski napisał(a):

  Ośmielę się podważyć kompetencje osoby, która Ci przekazała te rewelacje.
  Koszty remontu nie przekroczą kwoty 500 000 zł. Potwierdza to zresztą wycena biegłego, bo wartość rynkowa nieruchomości (po remoncie) to ok. 1 000 000, a wycena jest na 505 000, czyli wszystko się zgadza.

   
 3. wojtek-olszewski napisał(a):

  @lol
  Taki argument działa zawsze w dwie strony. Jeżeli stan willi jest taki, że remont przekracza wartość nieruchomości, to nikt tego nie kupi. Kupujący nie jest głupi i też umie liczyć. Taka sytuacja jest ze „szkieltorem” w Krakowie. Koszt wyburzenia przekracza wartość nieruchomości i nie można tego sprzedać.
  Druga sprawa, to obecnie i praw. tak do 2014 roku, to jest najgorszy okres na sprzedaż nieruchomości. Teraz się je kupuje, bo są tanie. Sprzedają jedynie ci co muszą.

  Nie odnoszę się jednak to stanu faktycznego, bo nie wiem, jaki jest i wyceny nie widziałem. Ogólnie tak sobie myślę o całej sytuacji.

   
 4. Wojtek Olszewski napisał(a):

  Jak oceniacie nowy wygląd forum? Co Wam się podoba, co nie, co jest użyteczne albo niepotrzebne?

   
  • mysza napisał(a):

   Mnie niestety nie podoba się, przyzwyczaiłam sie do starej wersji, która była bardziej czytelna i mniej skomplikowana. Tu jakoś nie mogę się połapać. Szkoda 🙁

    
   • Wojtek Olszewski napisał(a):

    Dziękuję za opinię.
    Celem zmian było rozszerzenie grona użytkowników jak i przekroju tematów, które są na forum poruszane.
    Na pewno tak jest, i mamy tego świadomość, że u części z Państwa przyzwyczajenie do pewnych rozwiązań może być bardzo ważne. Z drugiej strony chcielibyśmy to narzędzie rozwijać, tak by było dla Państwa bardziej atrakcyjne. Do tego przyciągać nowych użytkowników, ale na pewno nie kosztem tych, którzy tu już zaglądali.
    Moje przemyślenia są takie:
    1. Potrzebny jest czas na przyzwyczajenie się.
    2. Potrzebna jest pomoc do forum (m.in. faq), która pozwoli Państwu podejrzeć co i jak i do czego można na forum wykorzystać. Przykładowo, z prawej strony są tzw. tagi, które filtrują artykuły. Wybranie np. „samorząd” sprawi, że zostaną wyświetlone tylko tematy dotyczące samorządu. Wtedy przeglądać można to co jest dla mnie interesujące z pominięciem innych wpisów.
    I tak, na pierwsze nie mamy wpływu. Na drugie mamy, ale trudniej z realizacją. 🙂 „oj przydałby się ktoś na doczepkę…” 😉
    Zadanie ułatwiłaby nam również informacja zwrotna od Państwa. Na razie znaczna grupa osób zagląda na strony, ale jest bierna tzn. czyta, ale nie komentuje. Musimy więc działać na wyczucie. Odpowiadanie na pytania pozwoliło by nam się zorientować, co Państwa interesuje, a na co nie warto poświęcać czasu.
    Mam nadzieję, że jednak uda nam się wspólnie wykorzystać nowe rozwiązania.

     
 5. Mariusz Stodolski napisał(a):

  Uprzejmie informuję, że po rezygnacji Bartka Wilczaka z funkcji Przewodniczącego Rady Miasta, na wczorajszym posiedzeniu w wyniku wyborów przewodniczącym został Tomek Tomaszewski. Poza wyborem przewodniczącego, wiodącym tematem były zwłoki kota leżące ponad 30 godzin w centrum miasta, o którym pisałem wcześniej. Temat został wywołany przez pana burmistrza. O szczegółach napisałem w poprzednim moim komentarzu.

   
 6. bezrobotny napisał(a):

  „Przełom” a nawet „Gazeta Krakowska” piszą o skandalu w szkole w Kwaczale. Mnie to nie dziwi, wszędzie pracują emeryci, Jak się ma znajomości z szefem, to „normalne” !!! W szkole w Alwerni też pracuje emeryt – konserwator, Czyżby nie było chętnych na to miejsce, a noże musi coś dokończyć jak ta polonistka? Szkoda tylko, że my bezrobotni nie mamy znajomości u „szefów” ?

   
 7. mimi napisał(a):

  Przecież w szkołach „oszczędzają” na etatach. W gimnazjum w Alwerni zrobiono 2 klasy 33/32 osobowe zamiast 3 klas 20 osobowych. Takim sposobem nie ma odpowiednich sal lekcyjnych, w których taka ilość uczniów się mieści, więc dzieli się klasy na niektórych przedmiotach na grupy. Utworzenie dodatkowej klasy niewiele by zmieniło jeżeli chodzi o koszty, bo nauczyciele i tak mają dodatkowe godziny. Podział na grupy nie są jednak pozytywny dla uczniów, gdyż tylko niektóre przedmioty są dzielone i to np jedna godz. tygodniowo jest dzielona a druga nie. Jeżeli przepadnie jednej grupie lekcja nauczyciel nie ma szansy na lekcji wspólnej przerabiać ten sam materiał. Dla mnie paranoja. Na wycieczkę poza szkołę np. do parku powinno być dwóch nauczycieli do takiej grupy, więc dzieci nie będą wychodzić. Efekt takich duzych klas zobaczymy na egzaminie gimnazjalnym ale niestety wtedy bedzie już za późno.Szkoda, że u nas w gminie oszczędza sie nie na tym na czym powinno…

   
 8. alwernianka napisał(a):

  Jestem bardzo zaskoczona brakiem reakcji na artykuł zamieszczony w Przełomie, który dotyczył nadużyć w szkole w Kwaczale. Przecież o zaistniałej sytuacji wiedział p.Burmistrz, ponieważ każdy dyrektor jest zobowiązany przedstawić do zaakceptowania burmistrzowi szczegółowy plan pracy placówki oświatowej. Więc obydwie strony były świadome że łamane jest prawo, dotyczace gospodarności gminnymi, a raczej publicznymi, pieniędzmi. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że marnuje się pieniądze które można było wydać na utworzenie 3 oddziału klas 1 w Gimnazjum w Alwerni. Dlaczego uczniów alwerniańskiego gimnazjum traktuje się gorzej??? Argument p.dyrektora,że niekorzystna jest zmiana nauczyciela polonisty dla uczniów, jest dla mnie absurdalny!!!A korzystne jest tłoczenia uczniów 1 klas gimnazjum w Alwernii w 33 osobowych klasach??? Czy możemy w takich warunkach mówić o wynikach w nauce, komforcie czy bezpieczeństwie? I znowu P. Burmistrz postawił na swoim i udowadnia że stoi ponad prawem.Dziwie się tylko, że sprawę zamieciono pod dywan, ale cóż to typowe dla naszego małomiasteczkowego środowiska. Żałuje że p.Knapikowi i Radzie zabrakło determinacji by tę sprawę wyjaśnić i doprowadzić do końca.Pozdrawiam.

   
 9. śmierdzący problem... napisał(a):

  Nie ma już śniegu, a z jego brakiem jak na dłoni, a raczej na każdym kroku widoczny jest problem niesprzątania przez właścicieli po swoich pupilach… Czy w naszej gminie nie ma stosownej uchwały co do obowiązku sprzątania po swoim psie? To naprawdę bardzo logiczne, że jak chce się mieć psa to powinno się też po nim sprzątać. Ja (i pewnie większość ludzi) nie mam najmniejszej ochoty na każdym kroku napotykać na takie mało przyjemne… niespodzianki. Może gmina zainwestowałaby w parę takich koszy na psie odchody?? (koszt jednego w granicach 200-400 zł) Chcemy być we wszystkim tacy chop do przodu, a nie stosujemy elementarnych zasad utrzymania czystości i porządku. Precz z psimi kupami i nieodpowiedzialnymi właścicielami!

   
  • Mariusz Stodolski napisał(a):

   Rzeczywiście jest to problem, ale sam zakup koszy na psie odchody nie rozwiąże sprawy. Uchwała również nie, bo nie wiadomo jak to wyegzekwować. Problem leży w głowach właścicieli psów.

    
 10. aa napisał(a):

  Zdaję sobie z tego sprawę, że mogą wystąpić trudności z egzekwowaniem, ale myślę też, że pojawienie się koszy mogłoby właśnie być takim impulsem do zmiany w głowach właścicieli psów. Podejrzewam, że niektórzy mają w sobie taką odpowiedzialność, ale nie mają możliwości posprzątania po psie. Przecież od jednej kropli zaczyna drążenie się skały:)

   
  • Mariusz Stodolski napisał(a):

   Przy okazji możemy osiągnąć efekt edukacyjny dla grupy, która w weekendy rzuca koszami. Jak będą stały kosze na odchody, to zanim debil weźmie taki kosz w łapy, to może się zastanowi. W końcu rzucanie kupami nie należy do najbezpieczniejszych. 🙂

    
  • Wojtek Olszewski napisał(a):

   Moim zdaniem chodzi o kulturę. Ja nie widzę problemu żeby nosić kilka worków ze sobą. Jak się zdarzy awaria, to można to po prostu posprzątać. Ja tak robię jak muszę się udać ze swoim psem w miejsca objęte cywilizacją ludzką. Co prawda rzadko się to zdarza, ale nie potrzebuję do tego specjalnych koszy. Wystarczą zwykłe.

    
 11. Misiek napisał(a):

  Widzieliście jaki kompleks otworzyli w Chełmku? ZAZDROSZCZE!
  http://www.przelom.pl/przelom-online/8521/CHELMEK-Jedyny-taki-kompleks-sportowy-w-Malopolsce-Zachodniej/

  A nasz burmistrz oczywiście lansuje się na takiej imprezie, a sam nie potrafi zrobić czegoś atrakcyjnego dla młodzieży w gminie!!!
  http://www.przelom.pl/galeria/526_19/Pilkarskimi-umiejetnosciami-popisywal-sie-tez-Jan-Rychlik-burmistrz-Alwerni/

   
 12. Imigrantka napisał(a):

  Witam! Jestem tu (zarówno w Alwerni jak i w Nowej Alwerni) niedługo i ciągle poszukuję odpowiedzi na pytanie kto „opiekuje się” (choć to bardzo dużo powiedziane) parkiem w Alwerni na przeciwko osiedla Chemików? Syf, kiła i mogiła! Skoro kampania wyborcza w toku- może któryś z kandydatów zainteresuje się butelkami i innymi śmieciami pozostawionymi przez imprezowiczów, którzy nawet w biały dzień popiają sobie na ławeczkach piwko… Wiem, że temat nudny i przyziemny, ale myślę, że aby rozmawiać i myśleć o wielkich inwestycjach i zmianach warto zacząć od próby utrzymania porządku i egzekwowania prawa na tym maluteńkim kawałeczki Alwerni… Kto się podejmie Panowie Kandydaci?

   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *