by nowa-alwernia.pl

Hyde Park

9 grudnia 2011 in

Odzew internautów na moją stroną zdecydowanie przerósł moje oczekiwania. Poruszane tematy wykraczają znacznie poza zakres założony na wstępie przez autora. Wychodząc zatem naprzeciw potrzebom internautów postanowiłem otworzyć możliwość wypowiadania się na każdy temat.

Teraz kolokwialnie: jak Wam coś leży na wątrobie, to właściwym miejscem do wylania żółci jest HYDE PARK. Zapraszam.

Archiwalne wpisy do Hydeparku znajdziesz tutaj

217 odpowiedzi na „Hyde Park

 1. Mariusz Stodolski napisał(a):

  Należałoby dodać, że na osiedlu korzystałoby z tego kilkaset osób, a w Porębie kilka. Powszechnie nazywa się to PRYWATĄ.

   
 2. wojtek-olszewski napisał(a):

  @1969
  Wydaje mi się, że to mało prawdopodobne. Poprzednio już o tym pisałem, że pytał o to Radny Majchrowski zaraz po pożarze. Zrobiło się poruszenie, bez większych konkretów podsumowano jednak, że straż wie co robi i zrobiono co było w tamtym czasie możliwe.

   
 3. Misiek napisał(a):

  szkoda, że nikt nic nie robi w tym kierunko żeby wyjaśnić jakieś „niedociągnięcia” w kwestii gaszenia Świątyni. Może przy dobrych wiatrach moglibyśmy liczyć na jakieś dodatkowe pieniążki od Państwówki 🙂

   
 4. aneczka napisał(a):

  Przecież jak by nasz szanowny Pan burmistrz zainteresował się klasztorem to by ktos od niego może jakieś pieniądze chciał a tak to siedzi cicho mając nadzieję że nic nie będzie musiał dołożyć bo przecież w Kwaczale drogi asfaltują a to większa potrzeba no nie…… Najważniejsza Kwaczała a reszta szanownego Pana Burmistrza nie obchodzi bo i po co…..

   
 5. wojtek-olszewski napisał(a):

  @1981
  Pan Burmistrz na „Majówce u Bernardynów” przekazał oficjalnie Ojcu Gwardianowi „czek” na 100 tys. zł.

   
 6. Mariusz Stodolski napisał(a):

  I tu jeszcze nalożałoby dodać, że reakcja burmistrza była szybka – stosownie do sytuacji. Teraz odbyło się tylko symbliczne przekazanie.

   
 7. wojtek-olszewski napisał(a):

  No i należało by dodać, że w obecnej sytuacji budżetowej to 100 tys, w kącie (koncie) nie leżało więc pewnie łatwo nie było. Chociaż jak czytam inny wpis to nie takie kwoty lekką ręką się przez cały rok wydaje. 😉

   
 8. mimi napisał(a):

  Mam propozycję – może można utworzyć kącik ze zdjęciami zaśmieconych terenów naszej gminy. Ostatnio byłam na spacerze z Brzezin w kierunku Kwaczały i dramat!!!- regularne wysypiska. Wszystkie wąwozy zasypane śmieciami. Może nasza władza lokalna zainteresuje się tematem? Chociaż wątpię 🙁

   
 9. Mariusz Stodolski napisał(a):

  Możemy zrobić taka kolekcję. Pod klawiszem „Daj nam Cynk” jest możliwość umieszczenia opisu miejsca i dodania pliku ze zdjęciem. Zapraszam do zamieszczania fotek. Istotny jest dokładny opis miejsca, aby można było je zidentyfikować. Jak się jeszcze komuś uda sfotografować ciągnik jak wylewa zawartość wozu asenizacyjnego do lasu, to może być nawet niezła zabawa.

   
 10. Misiek napisał(a):

  ja już kiedyś pisałem coś na ten temat. Postaram się przysłać pare fotek z tych brzydkich miejsc

   
 11. Misiek napisał(a):

  nie wiecie dlaczego zalew „Skowronek” jest zamknięty? Przyjeżdżają tu ludzie z okolic Krakowa i pytają kiedy będzie można popływać.

   
 12. Michał S. napisał(a):

  zachęcam do oglądnięcia bardzo ciekawego filmiku o Zakładach Chemicznych:
  http://www.youtube.com/watch?v=XZ0gfNrmbhI
  to się nazywa PROMOCJA! brawo

   
 13. Maoka napisał(a):

  Potrzebny by był taki film o całej naszej gminie, bo pięknych miejsc mamy
  dużo więcej. W połączeniu z historią tych miejsc można by stworzyć obszerną broszurę ( w formie filmu i na papierze) promocyjną.

   
 14. Mariusz Stodolski napisał(a):

  Pomysł jest oczywiście trafiony. Mam tylko dodatkowe drobne pytanie – Kto to powinien wykonać? Ci, którym za to płacimy, czy jak zwykle skrzykniemy się w kilka organizacji i ludzi dobrej woli i zrobimy to za nich? Oni tylko wezmą należną gratyfikację i dopiszą sobie to do swoich zasług. Tak to do tej pory działało. Tylko czy powinniśmy to kontynuować w taki sposób?
  Oczywiście proszę się nie zniechęcać. Kolejne pomysły są mile widziane, tym bardziej, że poprzedni się sprawdził.

   
 15. Maoka napisał(a):

  Moim zdaniem polityką zajmują się ludzie o odpowiedniej wiedzy ,”kwalifikacjach”,którzy chcą działać i pracować dla innych.
  Ja się tym nie zajmuję ,ale ludzie których wybraliśmy do władz (przecież „my” nie ktoś inny) tacy są i dlaczego nie widzą ,że przyszłość naszej gminy to turystyka ,a nawet bardziej rekreacja.Mamy świetne położenie między Krakowem a Śląskiem i ludność tych aglomeracji musi wypoczywać, zapewne chętnie by przyjechała gdyby wiedziała ,że jest takie śliczne miejsce w pobliżu jak cała nasza gmina i tu zostawili by trochę swoich pieniedzy ,gdyby tylko mieli za co zostawić.

   
 16. Mariusz Stodolski napisał(a):

  Ci ludzie z pewnością się zapoznają z tym tekstem. Tyle mogę zagwarantować. Pozostaje w takim razie czekać na reakcję.

   
 17. sławomir knapik napisał(a):

  Koło PO w Alwerni zaprasza na spotkanie z:

  Posłem Tadeuszem Arkitem
  Marszałkiem Małopolski Markiem Sową
  Starostą Chrzanowskim Adamem Potockim

  które odbędzie sie w Urzędzie Gminy, sala nr 5 w dniu 06.07.2011(środa) o godz 19.00

   
 18. Tomek Siemek napisał(a):

  Umknął nam bardzo ważny fakt. Na cmentarzu w Alwerni od około miesiąca jest już zrobione ogrodzenie. Niestety nie został dotrzymany uzgodniony wcześniej termin ale i tak kilkunastodniowe opóźnienie jest niczym wobec 2 lat 🙂 Dowodzi to po raz kolejny że upór i konsekwencja dają rezultaty.

   
 19. wojtek-olszewski napisał(a):

  @Tomek Siemek
  Tomku, tak się zastanawiam czy z tej wiadomości mamy się cieszyć czy płakać? 😉

   
 20. Tomek Siemek napisał(a):

  Myślę Wojtku ze jest to napewno sprawa, która dopinguje do działania 🙂 . Bo widać ze konsekwencja ktorej do tej pory brakowało przynosi oczekiwane efekty.

   
 21. colos napisał(a):

  Ludzie,których do władz wybraliśmy właśnie „my”,napewno wiedzą,że przyszłość naszej gminy należy do turystyki i rekreacji. jednak jakby złośliwie ,działają destrukcyjnie ,aby to co jeszcze piękne w naszej gminie bezwzlędnie zdeptać i zniszczyć.- A może to nie zależy od samorządowców ??.Gospodarz szczelnie przylega swoim etatowym pracownikom,którzy do tematu maja właśnie taki a nie inny stosunek.I słusznie ! – poczekajmy na reakcję.

   
 22. wojtek-olszewski napisał(a):

  Tomku, tu się zgadzam z Tobą, bo niewątpliwie jest to sukces => należy się cieszyć. Z drugiej strony, skala problemu a czas jego rozwiązania i wysiłek w to włożony … są jakby „niewspółmierne” do siebie. Stąd moje wątpliwości.

   
 23. wojtek-olszewski napisał(a):

  Ciekawy ten film. 🙂 Co prawda o dwóch miejscowościach w Gminie, ale z przyjemnością oglądam zawsze takie rzeczy.

   
 24. colos napisał(a):

  Do turysty !!/kom.nr 21092/ Proszę wybaczyć mój sarkazm,ale do pasji mnie doprowadza fakt,że redaktorzy naszej lokalnej prasy,docierając do tak uroczej miejscowości – Okleśna,nie zauważyli po drodze przedziwnych pyłowych piramid.Przecież te maszkary oprócz potwornego wyglądu przemieszczają się w promieniu ok.8oo m.,dokładnie dewastując wszystko co znajduje się w sąsiedctwie.Uważam,że wytwórnie mas bitumicznych,ochrona środowiska również obowiązuje./wzór z Zakł.Chem./ Oj!! co to będzie gdy się o tym nasz p.BURMISTRZ DOWIE.

   
 25. aneczka napisał(a):

  A mnie w naszej gminie zastanawia jeszcze jedna rzecz kiedy nasz szanowny Pan Burmistrz zadecyduje o przekształceniu działek z rolnych na budowlane bo ja osobiście czekam od 2009 i cisza podobno, iż Pan Burmistrz nie ma czasu się tym zajmować może warto poddać taki temat na następnej sesji ja osobiście nie mogę uczestniczyć bo jestem w pracy ale myślę że temat warty poruszenia bo na takie przekształcenie w kolejce czeka sporo wniosków a pan Burmistrz zbywa petentów bo przecież tak najlepiej. A ludziom na tych przekształceniach zależy!!!!!!!!!!!!!

   
 26. Mariusz Stodolski napisał(a):

  Sporo ludzi czeka i wszystko wskazuje na to, że się niebawem doczeka. Nowy plan zagospodarowania przestrzennego był wystawiony do wglądu mieszkańców w marcu. Olbrzymia większość wniosków została uwzględniona.

   
 27. g napisał(a):

  Do Mariusz Stodolski, a czy nie orientujesz się kiedy mniej więcej ma wejść w życie nowy plan zagospodarowania?

   
 28. Mariusz Stodolski napisał(a):

  Prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

   
 29. g napisał(a):

  Dzieki za info, w sumie sie troche zdziwilem ze, juz w tym roku.
  Jak w marcu w Urzedzie podczas wylozenia studium pytalem to dostalem odpowiedz ze okolo 3 lat …

   
 30. Mariusz Stodolski napisał(a):

  Może spodziewano się, że w wyniku odwołań mieszkańców Rada nie zatwierdzi studium. W takiej sytuacji faktycznie mogłoby to jeszcze potrwać. Nie wiem natomiast, co musiałoby się wydarzyć, żeby po zatwierdzeniu studium sprawa musiała wlec się jeszcze tyle czasu. Może jestem niepoprawnym optymistą. 🙂

   
 31. sławomir knapik napisał(a):

  Z dzisiejszej informacji od Posła T. Arkita wynika że została przyznana przez Ministra Kultury kwota 3 mln zł dla Naszego Klasztoru .

   
 32. korpodoprok napisał(a):

  Witam,

  nazywam się Wojciech Adamczyk.

  Jestem przedsiębiorcą i od niedawna prowadzę własny biznes.

  Szukam konkretnych osób(powyżej 25lat) do współpracy.

  Osoby zdecydowane i samodzielne.

  Oferuje:

  – zarobki w zależności od zaangażowania 200- 400 zł dodatkowo do wypłaty lub 1500 – 2500 zł miesięcznie stabilnego zarobku.

  – możliwość awansu,

  – pracę w zgranym zespole,

  – szkolenia w Polsce oraz możliwość szkoleń międzynarodowych,

  -pracuj bezpośrednio lub przez internet

  Oczekuje:

  – dążenia do osiągnięcia sukcesu

  – łatwości w nawiązywaniu kontaktów

  – mile widziane doświadczenie w handlu

  – pozytywnego nastawienia

  Dokładnych szczegółów dotyczących współpracy dowiesz się w odpowiedzi na mail

  Wyślij imię i i numer kontaktowy.

  Jeśli nie jesteś zainteresowany/zainteresowana albo nie masz odwagi, bo coś Cię trzyma aby w końcu zmienić coś w swoim życiu – nie pisz!!

  UWAGA TO NIE JEST PRACA NA ETAT !! (jest to branża MLM, polska firma, która jest najdynamiczniej rozwijającą się firmą MLM na świecie)

  „Czas to jedyny kapitał, którego nie odzyskamy, więc inwestuj go dobrze.”

  Pozdrawiam

  Wojciech Adamczyk

  Adres e-mail: wojciech.adamczyk@onet.eu

   
 33. Paragon napisał(a):

  Poprzez tą stronę zgłaszam się z prośbą do Rady Miasta Alwerni.
  Na istniejącym placu zabaw dla dzieci na oś. Chemików w słoneczne upalne dni dzieci oraz ich opiekunowie nie mają żadnej możliwości schronienia się w cieniu. Miło by było gdyby w budżecie rady miasta na przyszły rok znalazła się jakaś niewielka kwota na zakup kilkudziesięciu drzewek i ich posadzenie. Być może, że zanim wyrosną drzewka obecny plac zmieni swoje wyposażenie w zabawki, ale może miejsce, jako plac zabaw pozostanie bo jest usytuowane w dobrym miejscu, a za kilka latek będzie dawało tak upragniony cień następnym maluchom i ich opiekunom. Dobrze jest przemyśleć wybór drzewek, aby niekoniecznie były wysokie ale były rozłożyste.
  Ponieważ rada ma bardzo niewielki budżet to też wyjdę z propozycją. Może inna forma pozyskania pieniędzy na ten cel była by wskazana, np zbiórka makulatury czy też nakrętek w szkole?
  Moim drugim postulatem jest by w obecnym parku przy ulicy EVRON zainstalować jakieś urządzenie lub urządzenia do zabawy dla dzieci. Tam obecnie już jest dla wszystkich cienia pod dostatkiem. W tym wypadku może znalezienie jakiegoś sponsora dla zakupu?
  Proszę o rozważenie propozycji
  Pozdrawiam:

   
 34. mimi napisał(a):

  Polecam stronę o doborze zieleni na place zabaw http://www.administrator24.info/zielen/id446,Rosliny-na-terenach-placow-zabaw.html . Nie podoba mi się pomysł lokalizacji urządzeń dla dzieci w parku Evron w miejscu niestety niezabezpieczonym. Wieczorami i w nocy odbywają się tam posiadówki starszej i niezbyt trzeźwej „młodzieży”, więc może być problem z niszczonymi urządzeniami. Park „Evron” był brany pod uwagę podczas lokalizacji obecnego placu zabaw jednak z powodu konieczności przechodzenia przez ulicę i braku monitoringu lokalizacja ta została odrzucona. Jednak uważam że ponieważ Alwernia jest rozległym miasteczkiem należałoby pomysleć o kilku małych placach zabaw /ogrodzonych/ niekoniecznie zlokalizowanych w centrum. Dzieci ze „Spalonej” , Brzezin czy te mieszkające w kierunku Poręby mają daleko na plac zabaw może o nich także należałoby pomysleć, bo obecnie bawią się na ulicach, a gmina posiada w swoich zasobach działki, które można przeznaczyć na ten cel.

   
 35. wojtek-olszewski napisał(a):

  @Paragon
  O ile się dobrze orientuję to Twoja propozycja została złożona do Przewodniczącego Rady.
  Obecnie temat placu zabaw jest omawiany przez RM. Są plany odnośnie drzewek, zadaszenia i dokupienia zabawek dla dzieci. Ustalane są kwestie formalne dotyczące źródła sfinansowania. Ile uda się wykonać z tych planów jeszcze z oszczędności z tego roku. W najbliższym czasie Zarząd ustali już wszystkie szczegóły.
  Sprawa placów zabawa jest bardziej skomplikowana niż się to wydaje na pierwszy rzut oka. Drzewka nie mogą być dowolne, bo na liściaste nie zgadza się SANEPID. Zabawki muszą posiadać atest, co podnosi ich cenę kilkukrotnie.
  Odnośnie sposobu pozyskania pieniędzy to pomysł uważam za ciekawy i myślę, że go wykorzystamy jak nie przy tej inwestycji to przy innej.

  @mimi @Paragon
  Pomysł nowych placów i ewentualnej ich lokalizacji myślę, że dobrze na razie zostawić do dyskusji i poczekać, jakie wysuną się z tego wnioski. Ze względu na koszty musi to być decyzja przemyślana. Zakładając, że jest możliwa do realizacji ze względów finansowych. Co też nie jest takie oczywiste.
  Na pewno lokalizacja poza Alwernią nie leży w kompetencji Rady Miasta tylko odpowiednich rad sołeckich, Rady Miejskiej i Burmistrza.

  Może alternatywnie do placów zabaw warto zastanowić się nad tym czy w Alwerni (gminie) potrzebny jest żłobek? Ten, który obecnie funkcjonuje, w takiej formie nie jest w stanie utrzymać się finansowo. Poza odpowiedzią więc, że „tak jest potrzebny” konieczny jest też pomysł jak sprawić żeby to się opłacało.

   
 36. mimi napisał(a):

  Przecież „spalona”, Brzeziny to Alwernia jako radny pan powinien wiedziec Panie Wojtku.

   
 37. Paragon napisał(a):

  1.SANEPID jest to osoba lub osoby, które w zależności od swojej interpretacji przepisów tak do nich podchodzą. W dużej mierze zależy od ich dobrej woli lub jaką nogą w danym dniu wstali. Należy mieć na uwadze, że plac zabaw przy oś chemików jest dozorowany i na bieżąco utrzymywany w czystości. Drzewa iglaste nie dadzą pożądanego efektu (cienia). Ale może jednak są jakieś drzewka, na które sanepid wyrazi zgodę tak by był wilk syty i owca cała. 🙂
  2. Wojtku poruszyłeś dobry temat (żłobek). „Ten, który obecnie funkcjonuje, w takiej formie nie jest w stanie utrzymać się finansowo.”
  http://www.maluszkowo.edu.pl/O%20nas.html – Nie może się utrzymać, bo nasza gmina lub też sama Alwernia jest mała, a żłobek funkcjonuje na zasadach czystej gospodarki. Cena jest wysoka, ale tylko dlatego, że rodzice (nie wiem czemu) nie chcą oddawać maluszków pod opiekę. Sądzę, że gdyby się sytuacja zmieniła, czyli było by więcej chętnych cena była by niższa, ale jednak temat trzeba rozpocząć od drugiej strony. Czy przypadkiem gmina nie mogłaby w jakiejś mierze dofinansowywać? Przecież tzw. ustawa żłobkowa daje takie możliwości. Ja proponuję np. jakiś % dofinansowania do każdego pozostawionego dziecka pozostawionego w żłobku.
  Z biegiem czasu jak rodzice nabiorą zaufane do żłobka i do profesjonalnej opieki w nim. Będzie więcej dzieci cena będzie mogła zejść niżej i nie będzie potrzebne dofinansowywanie. Takie inicjatywy gmina, radni powinni wspierać pełnymi piersiami. Taki żłobek pozwala przecież tym matkom powracać do pracy, nie rzadko za najniżą krajową, ale w domu się tego nie wysiedzi.

   
 38. Paragon napisał(a):

  1. A czy nasze Alwernijskie Zakłady Chemiczne nie były by chętne do dofinansowywania dzieci pozostawianych przez młode mamy pracujące w zakładach w tym naszym Alwernijskim żłobku?
  2. Jeszcze jedno w temacie placów zabaw. Czy nasza gmina nie mogła zadbać, aby wziąć udział w takiej akcji:
  http://www.100latnivea.pl/place-zabaw

   
 39. wojtek-olszewski napisał(a):

  @mimi
  Jako radny czytałem te komentarze w telefonie, na mały wyświetlaczu i odczytałem, że chodzi też o mieszkające w Porębie a nie w kierunku Poręby.

   
 40. Paragon napisał(a):

  W kontekście propozycji pozyskania funduszy na drzewka. Załączam linki, aby pokazać jak to robą w innych miastach. Nie ukrywając uważam, że warto odwzorowywać się od lepszych od nas.
  http://www.jaworzno.pl/aktualnosci/drzewko-w-zamian-za-odpady
  http://www.jaworzno.pl/aktualnosci/jaworznianie-oddali-1-3-tony-odpadow
  Skala zbiórki u nas była by co najmniej 10 krotnie mniejsza ze względu na zaludnienie, ale jak by w każdej szkole i przedszkolu zorganizować zbiórkę na zazielenienie placów zabaw w całej gminie. To mniemam, że każdy plac zabaw w gminie pozyskał, by po kilkanaście drzewek.

   
 41. mimi napisał(a):

  Przeczytałam dzisiaj w „Przełomie”, że burmistrz chce sprzedać stare przedszkole i większosć radnych jest za. Szczerze mówiąc bardzo mnie to bulwersuje. Pamiętam jak nasi rodzice w czynie społecznym remontowali ten budynek i nie były to osoby z okolicznych miejscowości a wyłacznie mieszkańcy Alwerni. Uważam, ze ten budynek jest własnoscią wyłącznie miasta Alwerni i jego mieszkańców i to oni powinni wypowiedzieć się w tym temacie! Proponuję zbierać podpisy mieszkańców pod petycją w sprawie „obrony” tego miejsca. Wszystkie okoliczne wioski budują domy ludowe a u nas w mieście nie ma porządnego domu kultury. Może Pan Panie Mariuszu zorganizuje taką akcję protestacyjną.

   
 42. lol napisał(a):

  hmm może sonda na temat sprzedaży willi w Alwerni

   
 43. Mariusz Stodolski napisał(a):

  Widzę, że temat sprzedaży willi nie został przemilczany. Fajnie, że od razu wychodzicie z konkretnymi propozycjami. Warto rozważyć jakie mamy w tym momencie możliwości:
  1. Akcja protestacyjna zorganizowana przeze mnie? Zdecydowanie nie. Powodem jest stosunek burmistrza do moich pomysłów, lub działań z moim udziałem. Wtedy jego motywacja do załatwienia sprawy negatywnie rośnie w postępie geometrycznym. Tak więc mój udział może jedynie osłabić skuteczność Waszych działań. Natomiast jeśli tylko wyrazicie chęć, to możecie się próbować skrzyknąć na tym forum.
  2. Sonda na forum może być niemiarodajna, bo łatwo można będzie ją zmanipulować. (pamiętacie z pewnością, że takie próby były podejmowane przed wyborami). Jeśli w założeniu wypowiadać się na ten temat powinni Alwernianie, nie potrafię sobie wyobrazić narzędzia ograniczającego populację.

  3. Istnieje jednak pewna możliwość i trafia się doskonała okazja ku temu, żeby przeprowadzić sondę i zebrać podpisy pod petycją. W niedzielę mamy wybory. Gdyby zebrało się kilka chętnych osób, myślę o liczbie 5-10, to można by wyznaczyć dyżury przy obu lokalach wyborczych ( w szkole i w urzędzie) i zadawać pytania wchodzącym lub wychodzącym. Chętni na podpisanie petycji z pewnością też się znajdą. Proponuję więc chętnym do zaangażowania się w przeprowadzenie tych działań o kontakt na naszą skrzynkę: kontakt@nowa-alwernia.pl , a ja postaram się Was skontaktować.

   
 44. wojtek-olszewski napisał(a):

  Ktoś wyraził swoje zainteresowanie tą sprawą poza trzem / czterema osobami?

   
 45. lol napisał(a):

  hmm znieczulica taka że można ciąć bez uśpienia. Anestezjologów też nie potrzeba… 😉

   
 46. Mariusz Stodolski napisał(a):

  No właśnie. Przy zerowym odzewie warto się zastanowić, czy to społeczeństwo jest „robaczywe”, czy my sami. (przeciwnicy już się cieszą) 🙂 Jedynym usprawiedliwieniem jest fakt, że pomysł był nieco spóźniony.

   
 47. wojtek-olszewski napisał(a):

  W takiej sytuacji ja się nie dziwię, że przeczekanie jest najlepszą taktyką przy podejmowaniu decyzji niepopularnych. Wielu mieszkańcom wygodniej jest psioczyć pod płotem z sąsiadem, bo za takie działanie nie trzeba ponosić konsekwencji i nic to nie kosztuje. Taka upojna słodycz niemyślenia, która uzależnia.

  Przypomina mi się w takich sytuacjach, przewijająca się często w przygodach Asteriksa scena, jak to dowódca oddziału rzymskiego szuka chętnych do kolejnego ataku na oddziały galów. Nagle wszyscy żołnierze mają jakieś zajęcie: jedni czyszczą zbroję, inni patrzą na buty lub w niebo… Jakby pytanie ich nie dotyczyło. 🙂

   
 48. lol napisał(a):

  ciekawe kim by był nasz burmistrz w tej bajce 😉

   
 49. wojtek-olszewski napisał(a):

  eeeee, to już za daleko 😉 Ja tylko porównywałem reakcję na pytanie, a nie cały układ sił i zależności w Gminie. Tej reakcji można się dobrze nauczyć już w szkole podstawowej, jak nauczyciel szuka chętnych do odpowiedzi. 😉

   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *